Naší snahou je vytvořit pro děti klidné, pohodové a inspirativní prostředí, ve kterém se děti cítí bezpečně a spokojeně, kam se těší a rády se vracejí. Školka má být místem prožívání radostného dětství ve společenství svých kamarádů, kde mají možnost prožívat, zkoumat, tvořit, sami se rozhodovat a spolupracovat s ostatními.

Všichni společně se snažíme na základě vzájemného sdílení nápadů, zkušeností a evaluace, zlepšovat své činnosti a tím i výsledky naší práce.

Naše mateřská škola má jednu třídu. Celková kapacita mateřské školy je 20 dětí. Třída je věkově heterogenní, jsou zde děti od tří do šesti-sedmi let. Dětem je věnován dostatek času pro adaptaci, učitelky úzce spolupracují s rodiči a maximálně respektují individuální potřeby dětí. Nejmladší děti si zvykají na každodenní činnosti v mateřské škole, rituály a režim mateřské školy. Od prvopočátku jsou vedeny k samostatnosti v sebeobsluze, hygieně, stolování. Učí se komunikovat s ostatními dětmi i s dospělými v mateřské škole. Společně s ostatními dětmi a učitelkou si vytvářejí třídní pravidla a rituály, učí se je respektovat. Děti se učí vzájemné toleranci. Děti se také učí navazovat kontakty s ostatními dětmi, komunikovat s nimi, dělit se, naslouchat a vytvářet dětská přátelství. Nabídka činností je široká a pestrá. Pro děti pěti a šestileté – předškolní děti, popř. děti s odkladem školní docházky je vzdělávací nabídka obohacena a rozšířena. Vzdělávání je více zaměřeno na činnosti spojené se vstupem do základního vzdělávání. Vzdělávací program je individualizovaný, učitelky se snaží vyzdvihnout silné stránky dítěte a rozvíjet jeho slabší stránky.