• Podnikáme s dětmi procházky do blízkého okolí - do Tučína, Podolí, Kozlovic.
  • Pravidelně s dětmi procvičujeme grafomotorické schopnosti a dovednosti zaměřené na správný úchop tužky, uvolnění ruky, koordinaci rukou a oka a správné sezení při práci.
  • S předškolními dětmi pracujeme podle pracovních listů Těšíme se do školy - děti si procvičují jemnou motoriku, logické myšlení, paměť, cvičí pozornost, opakují grafomotorické prvky, rozvíjí zrakové a sluchové vnímání, předčtenářské a předmatematické dovednosti.
  • Účastníme se divadelních a hudebních představení, navštěvujeme Vánoční a Velikonoční salon v DDM Atlas, Ornitologickou stanici, plavecký kurz, dopravní výchovu.
  • Akce probíhající přímo v naší MŠ: Drakiáda, Fotografování dětí, keramický kurz, malování s kreslířem, naučné programy ze života zvířat, Podzimní slavnost s lampiony, Vánoční jarmark, Vánoční a Velikonoční tvoření s rodiči, muzikoterapie...
  • Ve spolupráci s obcemi Želatovice a se ZŠ Želatovice probíhají tyto akce: Drakiáda v Podolí, Pálení čarodějnic, Dětský den, Ahoj školo, Ahoj prázdniny.
  • Velmi úzce spolupracujeme se ZŠ Želatovice: navštěvujeme pedagogiku v 1. třídě - adaptace prvňáčků, býváme pozváni na různá divadelní či hudební představení, s budoucími prvňáčky navštěvujeme 3x ročně 1. tříd, v březnu navštěvuje ředitelka ZŠ naši MŠ - děti ukazují, co se vše naučily, rodiče mají možnost s p. ředitelkou konzultovat připravenost dětí do 1. třídy.
  • Výborná spolupráce panuje také s MŠ Bezuchov a MŠ Tučín - pravidelně se vzájemně navštěvujeme, pedagogické pracovnice si předávají zkušenosti a rady.

Každý rok se okruh aktivit a činností rozšiřuje o spoustu nových, zařazujeme je dle aktuálních nabídek.

děti